אודות

אז מי אתם, חוויה באנגלית?שמחים מאוד שאתם שואלים!
אז ככה, ״חוויה באנגלית״ מפעילה תכניות סאמר סקול לנוער דתי בחו״ל כבר 37 שנים.
בעיקר סאמר-סקול בלונדון וסאמר-סקול בניו-יורק.
התכנית של ״חוויה באנגלית״ מוכרת כבר כמעט 4 עשורים כסאמר-סקול המושקע והמקצועי ביותר היוצא מישראל
והפך עם השנים למודל לחיקוי והשראה בתחום הלימוד והנופש וטיולי נוער דתי.

אז איך התחיל כל הסיפור?
מוריה רותם, מייסדת ״חוויה באנגלית״, ׳המציאה׳ את התכנית במתכונת זו כבר בשנת 1987.
אחרי סיום לימודיה באולפנת ׳חורב׳, מוריה למדה חינוך בקולג׳ באנגליה.
היא יצרה קשרים עם הקהילות המקומיות ולונדון הפכה לביתה השני.
כאשר בנה הבכור נסע בעצמו לתכנית ללימוד אנגלית בלונדון, ביקרה אותו מוריה.
במהלך הביקור ראתה כי בני הנוער הדתי לומדים בחדר בבית כנסת, עם מורה אחד שמלמד את כל רמות האנגלית יחד, לא הייתה קיימת תכנית העשרה מתאימה או פיקוח של הרשויות וגם לא טיולים מתאימים לנוער. שלא לדבר על כך שהילדים לנו בבתיהם של האנגלים והרגישו חוסר נעימות וחוסר מזון טעים בכלל :))
באותו הביקור (שנת 1986), היא החליטה לשלב את לימודי החינוך ואת לימודי הדרכת הטיולים שרכשה לתכנית שתתאים לנוער דתי, אבל שתהיה גם התכנית הכי הכי שיש.

מוריה רותם

מהר מאוד ״חוויה באנגלית״ הפכה פורצת דרך וקנתה לעצמה שם של איכות ומצויינות, זאת בזכות לימוד האנגלית האיכותי והמיוחד, שפע המסעדות והמזון המוצעים לתלמידים, היחס הלבבי והחם והחוויה הבלתי נגמרת באתרים ובאטרקציות השונות בחו״ל. פרסום התכנית התפשט מפה לאוזן והקבוצות התמלאו רק על-פי המלצות אישיות של בוגרי התכנית ומשפחותיהם.
עם ניסיון שאין לאף אחד אחר וללא תחרות בתחום זה ״חוויה באנגלית״ שומרת על רעננות, חדשנות וארגון מופתי גם אחרי כמה עשורים של פעילות.

בוגרי ״חוויה באנגלית״ הופכים למשפחה אחת גדולה. תלמידים שטסו עם החברה בעבר מספרים על חוויה לכל החיים בצורה שלא תאמן ואף שולחים כיום את הילדים שלהם לאותה תכנית שנסעו אליהם כתלמידים.

לכל קבוצה מצטרפים מנהלי התכנית יחד עם צוות מקצועי ואיכותי שומר תורה ומצוות, כגון אנשי הוראה ומדריכים ומדריכות חברתיות אשר צמודים לתלמידים 24/7 ומשמשים כ״אבא ואמא״ של התלמידים בלונדון ובניו-יורק ומעניקים יחס אישי וחם.
חברי הצוות הינם צעירים ברוחם, כך שמעבר לפן החינוכי והתורני, המדריכים יוצרים חוויה כיפית, מעשירה וחינוכית. כאנשי חינוך, הצוות גם מוכשר בהגשת עזרה ראשונה, ובמקרה הצורך, אנשי אירגון ״הצלה״ ממוקמים באיזור המלון וזמינים לקבוצה בכל עת.
חברי הצוות הינם בעלי נסיון עשיר בעבודה עם נוער, וכן בעלי ידע מעמיק בניו-יורק ובלונדון ובתכנית זו בפרט, והובילו קבוצות רבות של נוער דתי, תוך הקפדה על התכנים, הלימודים, גדרי הצניעות וההלכה, כשרות, שבת ותפילות.

את ״חוויה באנגלית״ מנהל כיום רונן רותם, בנה של מוריה,
שמשתתף בפועל בתכניות בחו״ל משנת 1993.

נרשמים עכשיו!